o mnie

Dzień dobry, cześć.
Mam na imię Ela i z wykształcenia jestem historykiem. Pracuję i mieszkam w Warszawie. Oprócz historii moją pasją jest gotowanie. Uwielbiam gotować! A miłość do kucharzenia bierze się u mnie chyba z tego, że raczej wszystko mi się udaje.

Moja przygoda kulinarna zaczęła się bardzo dawno. Zachęcona przez mamę odkryłam gotowanie. Do dziś pamiętam moje pierwsze ciastka przez maszynkę robione wspólnie z mamą, co to był za smak. Zaczynałam od prostych potraw takich jak: smażenie jajek, placków ziemniaczanych czy ugotowanie makaronu. Miałam 8 lat jak ugotowałam pierwszą zupę dla mojego ukochanego dziadzia Piotra. Moja mama gotowała, siostry gotują, a więc po części posiadam rodzinny talent w przygotowywaniu potraw. Zaciekawiona nowymi smakami postanowiłam eksperymentować, bo „chcieć to móc”.

To fantastyczne, zwłaszcza, gdy mężczyzna lubi gotować. Wówczas można odkrywać smaki we dwoje. Jednak na co dzień nie mam czasu robić zakupów, gotować ani nawet usiąść i zjeść porządnego posiłku. I dlatego tak ważne są dla mnie chwile kiedy możemy i chcemy to zrobić razem. Gotujemy przeważnie w weekendy kiedy oboje mamy już czas. W Lublinie lub Warszawie.
Kuchnia, to nasze wspólne miejsce. Gdzie gotujemy, rozmawiamy, odkrywamy nowe smaki. To budowanie rodzinnej atmosfery, troski o to by było miło i smacznie. Ciągle uczę się gotowania. Lubię ładnie i estetycznie podane i przyozdobione potrawy, które wyglądają zachęcająco i apetycznie.
Jestem niepoprawnym romantykiem. Cenię profesjonalizm przybrany szczyptą szaleństwa i fantazji. Cieszę się z małych rzeczy.

Praca jest dla mnie bardzo ważna, ale po niej jest tyle fantastycznych rzeczy do zrobienia. Uwielbiam pisać, gotować, fotografować, poznawać nowe miejsca, ludzi i smaki. Marzy mi się, żeby nigdy nie zabrakło mi tej ciekawości świata i możliwości zaspakajania jej. A poza tym, o jedno się tylko martwię; by wszyscy, których kocham zawsze byli zdrowi.
Serdecznie pozdrawiam,
Ela

Cześć, mam na imię Jarek i witam Was bardzo ciepło na moim blogu.
Gotowanie to moja pasja. Uwielbiam dobre domowe jedzenie. Nie jestem zawodowym kucharzem, ale gotuję od najmłodszych lat.
Chcę dzielić się z Wami posiłkami nie tylko przy stole, ale także wirtualnie.
Wspólnie z żoną, oprócz zamiłowania do kuchni rozwijamy swoje pasje do podróżowania, odkrywania nowych smaków. Nasza kuchnia jest taka jak nasze życie. Szybka, ciekawa i otwarta na świat. Wciąż poszukujemy nowości. Kulinarny detektyw powstał z myślą o osobach, które podobnie jak ja promują zdrowe jedzenie i polską kuchnię.
Dziękuję za odwiedziny i zachęcam do pozostawiania komentarzy, sugestii czy porad.
Serdecznie pozdrawiam,
Jarek